top of page

Дистанційне навчання: подолаємо виклик разом

Питання дистанційної освіти - найактуальніше в сучасний період. 100% закладів освіти України пройшли або продовжують цей досвід у зв'язку з тим, що епідеміологічна ситуація в країні поки що не має позитивної динаміки. На перше місце держава поставила збереження здоров'я дітей. А ось питання якості освіти вже другий рік поспіль цілком знаходиться в зоні відповідальності адміністрації шкіл, вчителів, батьків й учнів.

Для того, щоб зберегти гідний рівень навчального процесу, надати якісну освіту учням, забезпечити рівний доступ до освіти всіх дітей, незалежно від технічних можливостей родин, кожний заклад освіти напрацьовує свою систему.

Учень – головне! Таку позицію зайняли педагоги гімназії-початкової школи № 44 при здійсненні освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання. Враховуючи проблеми, з якими стикнулися вчителі, батьки та учні в березні-травні 2020 року, позитивний досвід, який можна було б брати за основу, після проведення загальношкільних зборів, перемов, засідань "круглого столу" та Педагогічної ради, індивідуальних пропозицій батьків, учнів та педагогів, батьківський та вчительський колектив ухвалили рішення про свій, особливий формат здійснення дистанційної освіти.

Перш за все це рішення всього педагогічного колективу працювати на робочих місцях (тобто в школі)відповідно до розкладу уроків, звісно, з додержанням всіх необхідних антикарантинних обмежень (у всякому разі в період закріплення "помаранчевої" карантинної зони Донецької області). Завдяки батьківській благодійній допомозі (на жаль, виключно батьківський) всі навчальні приміщення та робочі місця вчителів підключені до системи Internet, мають сучасну комп'ютерну техніку (ноутбуки, декілька інтерактивних дошок). Це дає можливість дати online-уроки більш якісно, ніж вдома. І хоча вчителям рекомендовано під час карантинів працювати дистанційно (на дому), щоб зберегти здоров'я педагогів, обмежити перебування вчителів в місцях масового скупчення людей у громадському транспорті, вчителі ГПШ № 44 закріпили рішенням педради, що рекомендовано - не заборонено, особливо за умови суворого дотримання санітарних вимог щодо попередження COVID та інших вірусних захворювань. Тому що урок в домашніх умовах вчителя - це не завжди нова техніка, проблеми з інтернетом, дистанційне навчання власних дітей та інше.

Є ще один позитивний момент присутності вчителів безпосередньо в школі. Виникли проблеми з технікою або у використанні інструментів, платформи, ІКТ - завжди на допомогу є колеги, які покажуть, як в даний момент опанувати нові технології, а також на майбутніх уроках. Це дуже корисний досвід.

Крім того, вчитель в школі - це завжди швидкий доступ учнів та батьків до індивідуальної допомоги та індивідуальних консультацій. А подекуди й для відвідування родин на дому (якщо гора не йде к Магомету).

На жаль, в кожному класному колективі є учні, гаджети яких не дозволяють здійснювати навчання в дистанційній формі. Тоді на допомогу їм приходить класний керівник: роздруковує завдання, тести, матеріали уроків на шкільній техніці та надає учням класу (таких 2-4 на клас), контролює систему отримання та виконання завдань, своєчасно повідомляє предметників про проблеми зі зв'язком у учнів або причину відсутності на уроках. В школі організована "польова пошта". "Укрпошта" не є ефективною у даному випадку, як передбачають рекомендаційні листи Міністерства освіти і науки. Учні в індивідуальному порядку приходять до школи у зручний для них час (або батьки), приносять виконані завдання та забирають друковані матеріали. Дуже зручно, при цьому такі учні теж відчувають себе причетними до спільної справи "дистанційки". При цьому зберігається індивідуальний режим відвідування закладу, не відбувається порушень антиковідних заходів. Діти, які відвідують школу індивідуально, отримують допомогу та роз'яснення при виконанні завдань. І такі учні є. Є навіть діти, які в школі виконують домашні завдання під керівництвом класного керівника, тому що батьки весь день знаходяться на роботі.

Але це реалії гімназії-початкової школи № 44. В пріоритеті - допомога дитині, а не заборони.

Зробивши аналіз ефективності індивідуальних корекційних занять, які протягом карантинів 2020 року проводилися з учнями з особливими освітніми потребами, вчителі, батьки, корекційні педагоги дійшли висновку, що заняття з логопедом та дефектологом на відстані майже не дають результата та приносять замало користі для розвитку дитини. Тому на період квітневого карантину на підставі письмової заяви батьків корекційні педагоги проводять заняття у звичайній для дітей формі, на деяких з них присутні і батьки, щоб отримати рекомендації, на що звернути увагу на заняттях з дітьми вдома. Таким чином, навчальний заклад забезпечує гарантоване Конституцією право кожної дитини на рівний доступ до освіти.

Так виглядає система, яку побудували вчителі та батьки для того, щоб дистанційне навчання учнів було більш ефективне. Це майже максимум, який залежить від педагогів.

Але питання того, як контролює певна кількість батьків отримання освіти неповнолітніми дітьми, залишається відкритою. Вчителі намагаються полегшити процес навчання для дітей, вдома у дітей є технічні засоби і Internet, але в деяких випадках процес не йде. Або діти не виходять на зв'язок, або виконують завдання не в системі, на свій вибір та бажання.

В черговий раз звертаємося до батьків та учнів гімназії-початкової школи № 44 з наполегливим проханням посилити особисту відповідальність за отримання початкової та базової середньої освіти, до батьків - більш якісно здійснювати контроль за відвідуванням учнями навчальних занять та виконанням домашніх завдань. Зі всіх питань звертатися до класних керівників, вчителів-предметників, адміністрації. Весь педагогічний колектив ГПШ № 44 знаходиться в зоні доступу батьків як в режимі дистанції, так і безпосередньо в школі.

До закінчення 2020-2021 навчального року залишилося 22 навчальних дні. Ще є час надолужити упущене і засвоїти пропущений матеріал. Використаймо цей час ефективно.

Нагадуємо Вам алгоритм - пам'ятку учасника освітнього процесу з використанням дистанційних технологій, а також графік он-лайн уроків відповідно до затвердженого графіку уроків.

Протягом тижня з 26 квітня до 29 квітня на підставі детального моніторингу відвідування учнями занять та участі в дистанційному навчанні, відповідно до нормативних документів, адміністрація школи повинна направити листи до служби зі справ дітей та національної поліції про відсутність на заняттях дітей протягом 10 днів без поважної причини та порушенням батьками законодавства України щодо отримання неповнолітніми дітьми загальної середньої освіти. Просимо врахувати цей факт.

На кону стоїть освіта та майбутнє наших дітей, тому впевнені, що й такий виклик часу у вигляді навчання в дистанційному форматі ми успішно подолаємо, як долали всі проблеми, що ставили перед школою та батьками.








Comments


Другие новости
Архив
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page