Відчути радість від удосконалення
"Якщо ви вдало оберете працю та вкладете в неї свою душу, то щастя само вас знайде", - вважав відомий педагог К.Д. Ушинський. Саме це висловлювання одного з відомих засновників педагогіки ємко характеризує емоційний стан людини, яка знайшла своє покликання, людини, яка відчуває професійне задоволення від процесу та результатів своєї праці. Вчительська праця - нелегка, тим приємніше підбивати підсумки, оцінювати результати та ефективність від своїх зусиль, намагань, витрачених творчості та наснаги, бажання поділитися своїми вміннями та передати знання, допомогти розкрити здібності та досягти успіху своїм учням.
30 березня 2021 року в гімназії-початковій школі № 44 пройшло засідання Педагогічної ради, на якому підведено підсумки роботи всього педагогічного колективу протягом п'яти років над науково-методичною проблемою "Впровадження національно-регіонального компоненту як засіб формування ключових компетентностей учнів". В 2016 році педагогами школи була обрана тема, яка має величезний потенціал для навчання та виховання дітей, для вдосконалення професійної майстерності, творчості та педагогічного пошуку кожного вчителя. Тема "малої батьківщини", тема Маріуполя, Донецької області, Приазов'я - безмежне поле для педагогіки. При чому безмежне як з точки зору відсутності великої кількості готових педагогічних наробок, так і з погляду на ефективність змісту та досягнутої мети кожного уроку та заходу, безмежне поле для інтеграції предметів навчального плану. Всі дослідження, відкриті уроки, позакласні заходи з предметів, виховні заходи, елементи робочих уроків, проекти, в тому числі грантові, які проводилися в закладі, були об'єднані однією темою. Темою, яка близька та цікава кожному, бо пов'язана з власним життєвим досвідом кожної дитини, кожної родини. Результат роботи школи за п'ять років - справжнє підвищення якості освітнього процесу в закладі освіти, підтверджене результатами роботи.
Підсумкове засідання педради було вирішено провести не в стандартній формі звіту про виконану роботу за п'ять років, а у формі квесту. Тема - своя та близька, а завдання - творчий пошук і створення нового, незвичайні педагогічні ідеї та зміст для нових проектів. Маріуполь справді надихає! Тема квесту "Використання потенціалу Маріуполя для різновекторного розвитку інноваційної педагогіки" дозволила кожному педагогу гімназії-початкової школи № 44 відчути професійне задоволення і від спільної творчої роботи, і від отриманого результату. Маріуполь історичний, Маріуполь інноваційний, Маріуполь туристичний, Маріуполь творчий - локації квесту викликали інтерес всіх педагогів, незважаючи на педагогічний досвід та рівень кваліфікації. Обмін досвідом, енергією, запалом, знаннями, гарний настрій створили якісний продукт, появи якого й очікували в результаті спільної праці. Це новаторські проекти та педагогічні задумки на перспективу, готові наробки, напрями та ідеї, які обов'язково знайдуть свою реалізацію на подальших уроках та заходах вчителів 44-ї школи.
Навчаємо, навчаючись самі, - педагогічне кредо вчительського колективу гімназії-початкової школи № 44.
Comments