Протидія булінгу
22 травня 2019 року на загальношкільній батьківській конференції було проведено тренінгове заняття з актуальної тематики, яка, на жаль, продовжує хвилювати вчителів та батьків, - "Протидія цькуванню, насильству, негативним проявам в учнівському середовищі". Заступник директора з навчально-виховної роботи Дурицька С.П. провела заняття з батьками, роз’яснила законодавчу базу та алгоритм дій при виявленні булінгу або виникненні підозри щодо булінгу по відношенню до дитини, ознайомила у вигляді роздаткового матеріалу з телефонами всіх закладів та державних структур, куди можна звертатися по допомогу батькам та дітям. Протягом тренінгу було наголошено на тому, що тільки спільними діями батьків та навчального закладу можна вберегти дитину від випадків насильства, що треба своєчасно виявляти та інформувати один одного про всі зміни, які відбуваються в стані здоров’я та настрої дитини, повідомляти про всі конфліктні ситуації, які трапляються з учнями в школі та за її межами.
З метою встановлення реальних показників фактів булінгу серед учнів конкретно школи № 44, було залучено фахівців-соціологів проекту НТШ-А «Булінг в шкільному середовищі (на прикладі шкіл м. Маріуполя)» Донецького державного університету управління. Варто зазначити, що завдяки серйозній профілактичній роботі, яка налагоджена в школі, показники випадків булінгу та причин конфліктів між підлітками нижче за загальних показників в інших школах Маріуполя. В опитуванні брали участь учні 6-9 класів.
Попереду – літо, час канікул, багато дітей будуть відпочивати без догляду батьків та вчителів. Завдання батьків – забезпечити безпечне перебування дітей вдома, завдання вчителів – допомогти батькам організувати змістовне дозвілля учнів в пришкільному таборі, а також створити сприятливий психологічний клімат в колективах класів, щоб вберегти школярів від конфліктів та навчити вирішувати проблеми виключно шляхом ненасильницьких дій, шляхом перемов та спілкування.