top of page

Інтеграція навчальних предметів в дії!

Інтеграція навчальних предметів – ключова ознака реформованої Нової української школи, найбільш дієвий чинник формування цілісної картини світу у школярів.

Проведення щорічного Параду шкільних предметів в гімназії-початковій школі № 44 в цьому навчальному році набуло нового формату. Методичною радою навчального закладу були визначені пари шкільних предметів, які, на перший погляд, неможливо об’єднати: математика та історія, українська література та інформатика, російська мова та географія, англійська мова та фізична культура, математика та музика, трудове навчання та хімія.

14 лютого 2019 року провели в 5 класі урок-подорож в часі за темою «Українське козацтво у битвах і походах. Додавання та віднімання десяткових дробів» проведений вчителем математики вищої кваліфікаційної категорії Теняковою Вікторією В’ячеславівною та вчителем історії першої кваліфікаційної категорії Дурицькою Світланою Павлівною. Справжніми педагогічними знахідками уроку стали такі педагогічні техніки та прийоми, як занурення, опанування історичних джерел шляхом розв’язування математичних задач, віртуальний тур в часі, графічне зображення «друдів».

21 лютого 2019 року пройшов урок-екскурсія в 8 класі за темою «Карпати – перлина природи та культури України. Гірські ландшафти Українських Карпат. Навчання твору-опису пам’ятника архітектури» проведений вчителем російської мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії Золотухіною Тетяною Борисівною та вчителем географії першої кваліфікаційної категорії Лісовською Людмилою Іллівною. Обрана тема дозволила комплексно освітити проблеми збереження природи та культурного надбання України, духовного та економічного багатства держави, яким є Карпатський регіон. Особливі враження на вчителів-відвідувачів уроку призвели спеціально розроблені педагогами завдання та форми роботи, які одночасно поєднували пізнавальні матеріали з боку науки про землю та науки про мову (кубування та інші інноваційні педагогічні прийоми на розвиток критичного мислення, тести, ігри, нестандартні фізкультхвилинки та багато іншого). Урок проведено на високому методичному рівні; був корисний як для молодих фахівців, так і для досвідчених педагогів. Головне – він був цікавим та інформаційно наповненим для учнів.

28 лютого 2019 року відбувся інтегрований урок в 9 класі за темою «Ділове мовлення: резюме та співбесіда. Створення резюме на базі шаблону Microsoft Publish», який провели вчитель інформатики другої кваліфікаційної категорії Іванова Крістіна Олегівна і вчитель української мови та літератури другої кваліфікаційної категорії Кекіна Ольга Юріївна. Урок був дуже корисним з боку профорієнтаційної направленості, мав вагоме практичне значення для випускників 9 класу, які стоять на порозі вибору майбутньої професії. Особливий інтерес в учнів викликали рольова ділова гра, створення власного резюме в публікації, жива співбесіда з роботодавцем – директором школи.

Вдалий досвід проведення інтегрованих уроків дозволив зробити висновок, що така форма здійснення освітнього процесу не тільки розкриває додатковий потенціал міжпредметних зв’язків, а й підвищує рівень взаємодії між вчителями, взаємозбагачує їх педагогічну майстерність, надає нового звучання шкільним навчальним дисциплінам.

Другие новости
Архив
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page