Схід-Захід: день четвертий
- Ильницкая Татьяна
- 31 жовт. 2016 р.
- Читати 2 хв
27 жовтня 2016 року був присвячений українським традиціям.
Для учнів 5,6 та 7 класів розповіли про історію традиції святкування Нового року "по-українськи", який у стародавніх народах зазвичай співпадало з початком відродження природи, тобто навесні.Про святкування Різдва - в цей день ще вдосвіта готували Божу їжу - кутю і узвар, яка має бути вийнята зі сходом сонця. А також про найсвітліше і магічне свято Великодня, де у ніч перед святкуванням парубки розводили вогонь і стежили, щоб він горів всю ніч, бо він світив янголам-хранителям,які над землею літають і за порядком наглядають.
Також дітям дуже сподобалось те, що їм повідали про обрядові костюми, які мають особливу магічну силу.
Якщо одяг виготовлений спеціально для того чи іншого обряду власними руками, адже людина вкладає у свою роботу душу, річ припиняє бути просто річчю, а стає майже чарівним засобом досягнення бажаного. В захваті були учні, дізнавшись те, що вишиванки завжди були нашим національним символом, нашою гордістю та автентичною ознакою. Адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг. Давній звичай в Україні - вишивання рушників, які є символом культури, відображають світогляд, несуть інформацію про добро, достаток, здоров'я. Для дівчат було цікаво знати, що віночок - це оберіг, який вдягала мама в три роки. До українського віночку вплітали різноманітні квіти, кожна квітка у віночку щось символізувала, а всього в одному вінку могло бути до 12 різних квіток. Вважалося, що вінок з живих квітів захищає дівчину від напасників і лихого ока.
Для учнів 9 класу провели урок з базових елементів самозахисту: пересування в стійці, прийоми самострахування (падіння і перекати), захвати та звільнення від них.
Завершився день конкурсом талантів і знавців культури "Пан та Панянка", в якому брали участь як конкурсанти, так і глядачі. Всі таланти конкурсу, незалежно від одержного місця отримали солодкі подарунки та символічні українські оберіги.
В цей день школу відвідали представники міських ЗМІ - маріупольського телебачення (МТВ) та сайту міської ради (marsovet). В цей же вечір було показано сюжет та розміщена новина про національно-патріотичні заходи в ЗОШ №44.



