Патріотичне таборування
- Ильницкая Татьяна
- 6 лип. 2016 р.
- Читати 2 хв
З 21 червня по 3 липня волонтерський загін, лауреати та переможці конкурсу «Учень року» Маріупольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №44 відпочивали та набиралися сил у вишкільно-патріотичному таборі біля селища Кутянка Шумського району Тернопільської області, відповідно до державної програми «Схід та Захід разом».
Три десятки учнів Маріуполя та ще майже тридцять дітей учасників АТО і волонтерів з Тернопільщини, Львівщині, Одещині, Івано-Фравнківщини, Дніпропетровщини з першого дня разом відпочивали та проводили дозвілля, знайомилися з культурою та національними промислами України: відвідували майстер-класи з гончарства, бісероплетіння, вишивання, миловаріння, малювання, плетіння косичок. Разом вчилися бути командою на військових вишколах та теренівках, підтримували та відповідали один за одного.
Не зважаючи на різний вік, кожен в таборі зміг знайти справу до душі, спробувати себе у якості журналістів, навчитися надавати першу домедичну допомогу.
Кожного вечора біля вогнища всі збиралися для того, щоб прочитати таборову пошту, у якій кожен мав можливість висловити свою думку або подяку, навіть замовити страву у кухарів.
Із дітками протягом зміни працював психолог Марія Мельник з Києва, яка зауважила, що хлопчики та дівчата з Маріуполя сильні морально, що продовж періоду перебування діти стали більш відкритими.
Організатори табору зробили все , щоб кожна хвилина відпочинку для дітей запам’яталась назавжди, залишила свій слід у дитячому серці.
На останній день табірної зміни були запрошені артисти з Кремінецького будинку культури та діджей для проведення незабутньої Королівської ночі.
Багато позитивних емоцій отримали діти від екскурсії по Тернополю та подарунків від тернопільських волонтерів - чашку з логотипом Тернополя і особистим іменем на іншому боці. Єднаючись, роблячи добрі справи, волонтери, благодійні фонди та звичайні люди з різних міст дали можливість дітям хоча б декілька днів пожити мирним життям.
Діти не хотіли від’їжджати, вони закохались у табір та у тих, хто був для них як наставник та друг: пані Наталю Трач, пані Мирославу Ярмуш-Денисюк; куріних: Наталю, Дніпро, Одесу, Любомира.
Діти побачили Україну з іншого боку, тут вони відчули, що таке патріотизм, неабияк задружилися із своїми ровесниками із заходу.
Це були два незабутні тижні, які показали усім, що незважаючи на надумані кордони, територіальну відстань, Україна дійсно єдина.
Велику подяку виражаємо відділу у справах дітей, сім’ї та молоді Маріупольської міської ради, зокрема С.П. Голубкову, громадській організації «Новий Маріуполь», Марії Подибайло, Галині Однорог, Тернопільській волонтерці Наталії Трач, Мирославі Ярмуш-Денисюк, засновниці благодійної організації «Благодійний фонд Право на шанс».
Схід та Захід разом!!!














